BLADE CIR SAW RIPPING 10INX24T
BLADE CIR SAW RIPPING 10INX24T
Orgill Canada
Diablo Circular Saw Blade, 10 in Diameter, 0.071 in Thickness, 5/8 in Arbor, ATB Teeth, 24 Teeth, 7000 rpm Maximum, 0.098 in Kerf, Titanium Carbide Cutting Edge, Applicable Materials: Oak, Pine, Plywood, Pressure Treated Lumber, Suitable For Use With: Miter Saws and Portable Tools, 15 deg Hook, For Ripping
Manufactured By:
FREUD WESTMORE TOOLS
Product Description